Hodnotenie: 3.45 ( 33 hlasov)


Diviak alias zlaté prasiatko

Autor anonymný
Čas 2 minúty
Ľudia 3 postavy
Bez hudby

Postavy

  1. Diviak - má na sebe kožušinu imitujúcu diviaka
  2. Otec - hrá ho chalan, má oblečenú baranicu a kabát
  3. Dievčatko - hrá ju nejaké dievča, alebo aj chalan, ale menší, aby potom otec nemal veľa na nosenie, oblečenú má sukničku a zimný kabátik


Všetci si určite pamätáte na reklamu o diviakovi a malom dievčatku, tento príbeh je niečo podobné. Otecko chce svojej dcérke spraviť radosť a tak sa vyberie na jedličku do lesa. Ako rekvizity potrebujete tri stromčeky v pozadí scénky, ktoré spravíte z kartónu a budú ich držať traja študenti, jedličku ktorá je v strede scény a budú okolo nej behať otec s dcérou, pílku, ktorou otec bude píliť jedličku, fľašku ktorú bude potom piť diviak.  

Scénka začína tak, že otecko s dcérkou prídu k jedličke a otecko si kľakne a začne píliť (len akože). Vtom príde diviak z lesa (od troch stromčekov tak, aby ho otecko nevidel, len dcérka). Dcérka sa začne pýtať.

Dc: Otecko a uvidím zlaté prasiatko?
O: Samozrejme, že uvidíš.
Dc: A bude tak smrdieť ako ty, keď prídeš v piatok z piva?
O: No možno bude aj smrdieť.
Dc: Jééj, a bude mať také veľké uši ako starká?
O: Áno, aj ušiská bude mať, možno také až nie, ale bude.
Dc: A bude mať aj také veľké zubiská?
O: Anička, kradnem v štátnom lese, prasiatko uvidíš, len musíš byť tichučko.
Dc: Nie, nie nemusím ja už ho vidím. (povie a otecko sa v tom momente obzrie zdesí sa, vezme dcérku opatrne na rameno alebo len za ruku a začne s ňou utekať okolo jedličky a diviak za nimi, dajú asi tri kolečká a diviak to vzdá. Otecko ujde aj s dcérkou preč.)

Diviak zhodí zo seba kožuch, vytiahne fľašku a povie.
D:  To kašlem, veď nie som diviak. (povie a napije sa) Borovička, keď ju miluješ, nie je čo riešiť. 

Jedna trieda prerobilatúto scénku nasledovne: 

Dievča bolo mohutnejšie a vysoké, malo na sebe obtiahnuté krátke tričko, krátku sukňu a žabky. Mala zapletené vrkoče a pomaľované líca. V ruke držala lopatu na sánkovanie. 
Chalan mal oblečenú bundu a baranicu a v ruke držal motorovú pílu. 

Stromy sme si vytvorili živé a z krepového papiera sme sprviali také zvitky, že boli na konci pozliepaný a to sme im položili na hlavy a okolo pása sme dali šnru a na tom boli tiež pásy krepákov, čiže vyzerali ako havajské tanečnice. 

Scénka prebiehala ako je v scenári, len sa líšil záver, že keď vybehol diviak. dcérka zobrala otca na ruky a začala s ním utekať. A nám sa zdalo trápne to s tou borovičkou, tak to sme vypustili... 

Rodičia sa aj bez toho smiali a sa im to páčilo.

Tlačiť


Facebook

Unicorn College Vysoka Skola


Navigácia v povolaní