Hodnotenie: 3.71 ( 117 hlasov)


Opilcov list riaditeľovi

Autor anonymný
Čas 3 minúty
Ľudia 1 postava
Bez hudby

Postavy

  1. Opilec - Akože opitý chalan s fľašou od vína. Číta veľmi oduševnene písaný list.


Opilec príde a sadne si na stoličku. Pred sebou má mikrofón. Odloží fľašu vína k stoličke. Motá ho, pretože už čo-to popil a vyťahuje z vrecka list. Začne čítať.

 

Vážený(ná) pán(pani) riaditeľ(riaditeľka),
už dlho sme vám chceli napísať a ale vždy nás niečo zaskočilo. Minule to bola oslava Peťových narodenín, potom zase mojich.
A hlavne nás odradilo, že nikto z nás nemá pero. A ale to už sa spravilo. Sme jedno našli v bare. Tak si ho teraz v triede požičiavame. No dokonca aj poznámky si už vraj niekto s ním napísal. Ja síce ešte nie, ale keď na mňa príde rad s perom, tak si ich určite napíšem. Dúfam len, že dovtedy nedôjde náplň. Ale chalani povedali, že to je vraj večné. Náplň. No. Ale iné som cel povedať.
Píšeme vám hlavne kvôli trom vreciam. Nie, nie veciam. A to sú tieto - plavecký a výlet. Už od prvej triedy sme sa na to tešili. A vy takto na nás. Že tam bude niekto piť. Nevieme kto je Niekto. Ale kebyže ho spoznám, tak tak by som ho postrážil. Ja napríklad vôbec nepijem. Teda čaj, ten nemám rád. Na tretej strane pán(pani) riaditeľ(ka). Čítal som, v sestrinom časáku, že keby nepijeme, tak nežijeme. Pitný režim, vraj 1 a pol až 3 litre denne. Tak som si kúpil sedmičku a zdásami to veľa. A ale už nebudeme vracať, teda sa nebudeme k tomu vracať.
Tak sme tu tak premýšľali čiarka že keď ste nám už zobrali ten výlet, tak by ste nám mohli v máji zobrať aj maturitnú komisiu.

 

A všetci by sme zmaturovali na jednotky. Teda hádam. A a potom by sme samozrejme zobrali aj my vám kolo. Ako pivo. Ale aby ste si nemysleli, že sa nehneváme, teda že sa hneváme. My sa nevieme hnevať. Tak teda v tom máji.

 

PS: Sme radi že vás máme.

 

Vaša super trieda.

Tlačiť


Facebook

Unicorn College Vysoka Skola


Navigácia v povolaní